Allegiant Air İle Uçmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun

Allegiant Air, daha küçük bölgesel havalimanlarından Orlando, Las Vegas ve Phoenix gibi ülkedeki popüler tatil yerlerine uçuşlarda uzmanlaşmış bir bütçe dostu havayolu şirketidir. Özellikle ABD içinde seyahat edecekseniz, büyük havayollarından ziyade Allegiant Air size daha çok imkan sağlayacaktır. İşte ABD uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken havayolu şirketi hakkında bilmeniz gereken her şey sizin için derlemiş olduğumuz yazımızda.

ABD Uçak Bileti : Rezervasyon Yaptırmadan Önce

Bazı güvenlik problemlerine sahip olduğunu söylememiz gerekir. Özellikle Havayolunda meydana gelen birkaç olay örneği arasında orta hava motoru arızaları, kabinde duman ve iptal edilmiş kalkışlar bulunmaktadır. Bunun için soruşturmadan geçen havayolu şirketi tüm uçaklarını düzenli bakımdan geçirerek yolcularının güvenliğini koruyor. Her ne kadar güvenlik problemi yaşa da Allegiant Air geçen yıl 12 milyondan fazla yolcu uçtu ve ülkenin en karlı havayollarından biri.

Allegiant Air, ABD’de Nerelere Uçuyor?

Allegiant’ı uçmanın güvenli olup olmadığını merak etmenin ötesinde, tam olarak nereye gittiklerini merak ediyor olabilirsiniz! Havayolu, birçok bölgesel hava alanı dahil olmak üzere 100’den fazla ABD havaalanına hizmet verdiğini söylüyor. İnternet sitesini kontrol ettiğinizde uçak takviminin dokuz ile altı ay öncesinden planlandığını görebilirsiniz. Özellikle rotalarında bazen değişimler yapan Allegiant’ın uçuşları hakkında detaylı bilgiyi internet sitesinden edinebilirsiniz.

Bagaj Politikası Nasıldır?

Havayolunun ücret listesi uzundur, ancak ilk kez yolcuları şaşırtma ihtimalinin en yüksek olduğu bagaj politikasıdır. Allegiant, önünüzdeki koltuğun altına sığabilecek yalnızca bir adet ücretsiz kişisel eşyaya (7 inç x 15 inç x 16 inç) izin verir.

Taşıma çantaları ve kontrol edilmiş çantalar, rotaya ve çanta seyahat programınıza eklendiğinde bağlı olarak ekstra ücrete tabidir.

Örneğin, Allegiant’ın dev ücret tablosu, Albuquerque’den Austin’e uçan yolcuların, rezervasyon sırasında bir çantayı kontrol etmek için 22 dolar, kalkıştan önce 45 dolar ve havaalanında 50 dolar ödeyeceğini söylüyor. Bu rotadaki tek bir taşıma çantasının fiyatı, rezervasyon sırasında 16 ABD Doları, kalkış öncesi 45 ABD Doları ve havaalanında 50 ABD Dolarıdır.

Açıkçası oldukça ucuz uçak bileti hizmeti vermesine rağmen bagaj ücretleri ve koltuk seçmek için ekstra aldığı ücretler ile hemen hemen diğer havayollarına yaklaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*