Prag’a Gidenlerin Görmesi Gereken Yerler

Prag gezilecek yerler bakımından oldukça büyüleyici bir atmosfere sahip. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Prag ziyaretinizde adeta Ortaçağ filminin çekildiği bir film platosuna girmiş gibi hissedebilirsiniz. 2. Dünya Savaşı’nda fazla hasar almamış olmasından kaynaklı olarak büyülü ve ihtişamlı ruhunu korumuştur. Diğer ülkelere kıyasla uygun fiyata Prag uçak bileti alabilirsiniz. Prag uçak bileti alıp bu keyifli seyahat mimarisiyle, tarihiyle, her köşesi sanat kokan ruhuyla sizler için etkileyici bir deneyim olacaktır.

Prag Gezilecek Yerler İlk Durak Karl Köprüsü

Prag Gezilecek Yerler İlk Durak Karl Köprüsü

Karl Köprüsü, Vlatna Nehri üzerinde bulunur. Köprünün her iki başında kuleler ve Barok tarzında 30 heykel bulunur. Bu köprüyü ziyarette bulunduğunuz zaman tarihi yapının yanı sıra yalnızca yaya kullanımına açık olan bu köprüde manzaranın tadına doyamayacaksınız. Ayrıca köprüde sanatsal çalışmalar yapan insanlar, hediyelik eşyalar görmeniz mümkün. Bu keyfi yaşamak için yalnızca bir Prag uçak bileti almanız yeterli.

Prag Kalesi

Prag Kalesi

Dünyanın en büyük kalesi olan Prag Kalesi’ni ziyaret ettiğinizde adeta şehrin ayaklarınız altına serildiğini hissedeceksiniz. Şehrin en önemli yerlerinden olan Aziz Vitus Katedrali’ni içerisinde barındırır. Kalenin içerisinde evleriyle, ibadethaneleriyle adeta bir şehir kurulmuş. Mistik bir havanın hakim olduğu Prag Kalesi sizi etkileyecektir.

Kafka Müzesi

Kafka Müzesi

Franz Kafka Müzesi’nde Franz Kafka’nın eşyaları, mektupları, kitapları sergilenmektedir. İç düzeni Labirenti andıran bu müzenin camından baktığınızda Karl Köprüsü’ne karşı muhteşem bir manzara karşılamakta. Burada kendinizi bir Franz Kafka romanında gibi hissedebilirsiniz.

Eski Şehir Meydanı

Eski Şehir Meydanı

Ziyaret eden herkesi 1400’lü yıllara götüren bir meydan. Tarihi binalarının yanı sıra restoran ve kafeleriyle de ziyaretçilerin tercih ettiği bir bölge oluyor. Sokak sanatçıları eşliğinde keyifli akşamlar geçirmemeniz için hiçbir sebep yok.

Prag Gezilecek Yerler Arasında En Etkileyici Terezin Kampı

Prag Gezilecek Yerler Arasında En Etkileyici Terezin Kampı

Burası ruhunuza yaralar vereceğini, bir kez daha insan psikolojisini sorgulayacağınız gerçekten çok etkileyici bir mekan. Büyük zulümlere, derin acılara şahitlik eden; Terezin Kampı. 2. Dünya Savaşı’nda Nazi getto toplama kamplarından olan bu alan sizleri tarihte zorlu bir yolculuğa çıkaracak. Belki de kitaplardan okuduğunuz bu konudaki etkileyici hikayeleri yerinde yaşayacak ve çok daha fazla etkileneceksiniz. Prag uçak bileti alıp kolayca gelebileceğiniz ve ulaşımda sıkıntı yaşamayacağınız bir şehir olduğundan bu tarihi ve sanatsal güzellikleri görmeye değer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*